کنفرانس آتی ورشو ، آثار و پیامدهای آن

در شرایطی که هنوز گردهمایی وزیران خارجه دهها کشور برای مقابله با تروریسم و جنگ‌افروزیهای رژیم ایران  در لهستان برگزار نشده است، اما از  هم‌اکنون آثار و پیامدهای لرزاننده آن در درون  رژیم ملاها  ظاهر شده است و تعادل آن‌را به هم زده است.

 بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت‌خارجه حکومت آخوندی در پاسخ به سؤال خبرنگاری ، موضعگیری در این زمینه را به آینده موکول کرده و گفت : «من اجازه می‌خواهم از شما که در این مورد صحبت نکنم…

فریدون مجلسی، از نمایندگان سابق مجلس آخوندی با ابراز نگرانی از این‌که در نتیجه اجلاس لهستان «حلقه محاصره  حکومت تنگ‌تر خواهد شد» افزود: «ایران در جهان منزوی است. علتش این است که همه روابط خودشان را با آمریکا جدی‌تر، مهم‌تر و لازم‌تر می‌دانند و نگران هستند که رابطه‌شان با ایران به روابط مهم‌ترشان با آمریکا لطمه نزند».(سایت یورو نیوز ۲۵دی ۹۷)

جلال خوش‌چهره نیز می‌گوید: «دولت ترامپ علاوه‌ بر تلاش برای تنگ کردن حلقه‌های فشار اقتصادی، اکنون بیش از گذشته به دو راه‌کار دیگر نیز توجه دارد؛ انزوای منطقه‌ای و نیز اقدام برای ایجاد اجماع جهانی علیه ایران».(روزنامه ابتکار ۲۵دی ۹۷)

علی خرم از دیپلماتهای سابق رژیم می‌گوید: «اگر واشنگتن بتواند از نشست ماه فوریه ورشو پیروزیهای نسبی کسب کند،  این یقینا بستری برای اقدامات بعدی محور ضدایرانی خواهد بود. ، و امکان دارد شرایط را برای تهران در آینده مشکل کند… و نگرانی‌های جدی را می‌تواند برای ما در حوزه جهانی شکل دهد».(سایت حکومتی دیپلماسی ایرانی ۲۵دی ۹۷)

روزنامه حکومتی جهان صنعت هم در روز ۲۵دی، با اشاره به اجلاس آتی ورشو می‌نویسد: «نشست ورشو را باید پاسخی به این نیاز واشنگتن دانست تا بتواند با ورود به اختلافات اروپا، مسأله ایران را بین‌المللی و عمق شکاف در اتحادیه اروپا را عمیق‌تر کند

 شایان ذکر میباشد که با شکست سیاست  مماشات و سازش با رژیم ایران ، یک ائتلاف قاطع جهانی علیه دخالت‌های تروریستی و دخالتهای آن در منطقه شکل گرفته است تا به‌گفته مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا «اطمینان حاصل شود رژیم ایران یک (نیروی) نفوذ بی‌ثبات‌کننده نباشد» و به دخالت‌های بی‌ثبات‌کننده آن پایان داده شود.

پیشرفت این سیاست و به‌دنبال آن قطع دخالتهای رژیم در منطقه و جلوگیری از نفوذ بی‌ثبات‌کننده آن، برای رژیم جنگ‌افروز آخوندی تبعات خطرناکی را به‌دنبال دارد. بطوریکه قبل از این‌که سیاست‌های جدید آمریکا در رابطه با رژیم آخوندی اعلام شود، خامنه ای از قطع دخالت‌های  رژیمش  در منطقه و قطع پشتیبانی  از  تروریست‌ها، به‌غایت وحشت داشت و آن‌را به‌مثابه عقب‌نشینی از «عمق استراتژیک» می‌دانست.

در واقع  طی ۴دهه از عمر این رژیم ، بسیاری از کشورها و به‌خصوص کشورهای منطقه و کشورهایی از اروپا در معرض دخالت‌های تروریستی آن قرار گرفته‌اند و بسیاری از آنها هم در کنفرانس ورشو شرکت خواهند کرد و سیاست قاطعی را علیه جنگ‌افروزیها و تروریست‌پروریهای رژیم اعلام خواهند کرد.

نتیجه این کنفرانس طرد و انزوای بیش‌از‌پیش حاکمیت آخوندی و اعمال فشارهای بیشتر در زمینه اعمال تحریم‌های بیشتر بر آن خواهد بود و قطعاً در جهت‌گیری کشورهای اروپایی که خود نیز در معرض فعالیتها و عملیات تروریستی آن قرار داشته‌اند تاثیر خواهد داشت.

 همچنین در شرایطی که در داخل ایران  نیز مردم قیام آفرین  روزبه‌روز عرصه را بر  آخوندها تنگ‌تر می‌کنند این رویداد  در پیشرفت و شتاب تحولات به نفع مردم ایران موثر خواهد بود.

خواسته‌های مقاومت ایران از جامعه جهانی 

خانم مریم رجوی رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت ایران روز ۲۱دی از جانب مقاومتی که از سال ۱۳۶۰ خواهان تحریم تسلیحاتی و نفتی دیکتاتوری دینی بوده است، خواسته‌های مردم و مقاومت ایران را از جامعه جهانی در قبال رژیم آخوندی مورد تأکید قرار داد:

۱- به‌رسمیت شناختن حق مقاومت مردم ایران برای سرنگونی فاشیسم دینی و دستیابی به آزادی

۲- قرار دادن تمامیت سپاه و وزارت اطلاعات آخوندها در لیست تروریستی وزارت‌خارجه آمریکا و اتحادیه اروپا

۳- اخراج مزدوران اطلاعات آخوندها و نیروی تروریستی قدس از آمریکا و اروپا

۴- ارجاع پرونده نقض حقوق‌بشر در ایران به شورای امنیت  پس از  ۶۵بار محکومیت در ملل متحد

۵- حمایت از ارجاع پرونده قتل‌عام زندانیان سیاسی به دادگاه بین‌المللی

۶- اخراج رژیم نامشروع ملایان از ملل ‌متحد و به‌رسمیت شناختن نمایندگی مقاومت عادلانه مردم ایران

۷- اخراج قاطعانه فاشیسم دینی حاکم بر ایران و نیروهای آن از سوریه، عراق، یمن، لبنان و افغانستان

۸- وادار کردن حکومت عراق به پرداخت مابه‌ازای دارایی‌ها، تجهیزات و تسلیحات و قرارگاههای سازمان مجاهدین و ارتش آزادیبخش ملی ایران که تماماً با هزینه خود آنها تهیه شده و اسناد آن موجود است.

 

You May Also Like