ناامیدی رژیم آخوندی از حفظ برجام و دخیل بستن به اروپا

 بقلم : رضا حسینی

این روزها باندهای مختلف رژیم آخوندی که در گرداب بحرانها دست و پا میزند و هیچ راه گریزی در چشم انداز اوضاع وشرایط آینده را متصور نمی‌بینند، به سختی بوحشت افتاده  و به قول خودشان دلواپس غرق شدن کشتی حکومت ننگین خود بوده ونگران نابودی همه باندهای جنایتکار آن میباشند، بعضا شنیده میشود که برخی از مهره های حکومتی هم بدنبال سوراخ موش برای فرار خود هستند و یا از نداشتن آن آه و فغان نشان آسمان را پر کرده است.

اما در این میان ، روزنامه حکومتی جوان آشکارا نامیدی خود را در مقاله ای پیرامون نتایج دیدار صدر اعظم آلمان از ایالات متحده ، به نمایش میگذارد.

این روزنامه متعلق به نیروهای سرکوبگر رژیم، در مقاله ای تحت عنوان تنظیم عقربه برجامی اروپا با کاخ سفید مینویسد:

 

تنظیم عقربه برجامی اروپا با كاخ سفید

روزنامه جوان(رژیم آخوندی ) ۹/۲/۹۷ : مرکل هم برجام را فروخت، رهبران اروپا قرار بود با سفر به امریکا، دونالد ترامپ را به ماندن در توافق هسته‌ای ایران و 1+5 مجاب كنند، اما ظاهراً با ورود به كاخ سفید، خودشان توجیه شده‌اند كه باید سیاست‌های‌شان را با واشنگتن تنظیم كنند.

پس از رئیس‌جمهور فرانسه كه در سفر به امریکا، برجام را ناقص اعلام کرده و از گفت‌وگوهای جدید با ایران سخن گفته بود، صدراعظم آلمان هم در كاخ سفید برجام را برای مقابله با سیاست‌های منطقه‌ای ایران ناكافی توصیف كرد كه باید نظارت‌های بیشتری علیه برنامه موشكی ایران اعمال شود. وزیر امور خارجه روسیه تحولات پیرامون توافق هسته‌ای ایران را نگران‌کننده خوانده و محمدجواد ظریف گفته که تهران و مسکو برای مقابله با اقدامات ضدبرجامی امریکا ساعت‌هایشان را تنظیم کردند. در روزهای منتهی به ضرب‌الاجل 120 روزه دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور امریکا برای رفع نواقص ادعایی توافق هسته‌ای ایران و 1+5، كاخ سفید میزبان رهبران اروپایی است كه به هر دری می‌زنند تا بتوانند واشنگتن را به ماندن در برجام متقاعد كنند. یك روز پس از آنكه ترامپ در سخنانی گفت كه نظر امانوئل ماكرون، رئیس‌جمهور فرانسه را درباره برجام تغییر داده است، به نظر می‌رسد، آنگلا مركل، صدر اعظم آلمان هم در سخنان به‌رغم نمایش اختلاف‌نظر با کاخ سفید، به موضع ترامپ تمکین کرده است. در نشست ترامپ و مركل كه جمعه شب در كاخ سفید انجام شد، محور اصلی گفت‌وگو‌‌‌‌ها حول ایران بود و دو طرف با اتخاذ موضع مشترك علیه ایران، از سیاست‌های منطقه‌ای و برنامه موشكی ایران ابراز نگرانی كردند. …

نتیجه :

چیزی که آخوندها باید بدانند این است که پس از سالها جنایت و سرکوب از یک طرف و مقاومت خونبار و پرشکوه مردم و مقاومت ایران از طرف دیگر ، اینک عقربه زمان بر علیه آنها چرخیده است و اوضاع دیگر بر وفق مراد آنها نخواهد بود و باید که منتظر حسابرسی سختی باشند و دیگر آب رفته به جوب باز نخواهد گشت و سیاست از این ستون به آن ستون آخوندی و مماشات غربی  و امدادهای غیبی  دیگر سودی برایشان  نخواهد داشت چرا که دوران آن بسر آمده است ، همچنانکه فرجام برجام و سرانجام تمامیت این رژیم پلید بسر آمده است  و دیر نیست که این رژیم خون آشام با قیام مردم ایران در تمامیت آن به زباله دان تاریخ خواهد پیوست.

You May Also Like