تحریم و لیست‌گذاری تروریستی معاونت امنیت وزارت اطلاعات رژیم ایران ، شکستی برای رژیم آخوندی و یک پیروزی برای مقاومت ایران

روز سه‌شنبه ۱۸ دی (۸ ژانویه ۲۰۱۹) اتحادیه اروپا در اقدامی بیسابقه معاونت امنیت وزارت اطلاعات رژیم ایران  و دو تن از سرکردگان  این وزارتخانه را در لیست تروریستی این اتحادیه طبقه‌بندی کرد.

 خبرگزاری رویترز روز سه‌شنبه گزارش داد: وزیر خارجه دانمارک و دیپلماتهای آن گفتند که اتحادیه اروپا، قرار دادن بخشی از وزارت اطلاعات رژیم ایران و دو کارگزار آن در لیست تروریستی‌اش را به‌خاطر طراحی سو قصد در اروپا تصویب کرد.

وزارت‌خارجه دانمارک، نام دو تن از کارمندان مربوطه را سعید هاشمی مقدم معاون وزیر و اسدالله اسدی یک دیپلمات مستقر در وین ذکر کرد که ریاست اطلاعات را در آنجا به‌عهده داشت.

رویترز یادآوری کرد: اندرس ساموئلسون وزیر خارجه دانمارک روز سه‌شنبه گفت،‌ اتحادیه اروپا با تحریمها علیه سرویس اطلاعات رژیم ایران به‌خاطر طراحی سوءقصد در اروپا موافقت کرده است.

وزیر خارجه دانمارک روز سه‌شنبه گفت: « اتحادیه اروپا هم اینک موافقت کرد که تحریمها علیه سرویس اطلاعات رژیم ایران به‌خاطر توطئه‌های سوءقصد در خاک اروپا را اعمال کند. علامتی قوی از جانب اتحادیه اروپا که چنین رفتاری را در اروپا نمی‌پذیرد »

:پروسه این تصمیم گیری

این اتفاق زمانی رخ داد که دانمارک اعلام کرد طرح ترور در خاک کشورش توسط وزارت اطلاعات رژیم ایران را درهم شکسته است. از اینرو اتحادیه اروپا تصمیم گرفت دارایی‌های متعلق به وزارت اطلاعات رژیم ایران و دو نفر دیگر از این وزارت را بلوکه کند.

وزیر خارجه دانمارک تأکید کرد: بنابراین این یک پیام بسیار روشن به رژیم ایران است که فعالیتهای تروریستی و ترور در اروپا کاملا غیرقابل قبول است و ما در مقابل آن می‌ایستیم و این برای رژیم ایران هزینه خواهد داشت. بعد از افشای برنامه تروریستی ایران در دانمارک وزیر خارجه دانمارک گفته بود که دانمارک برای تحریم ارگانهای اطلاعاتی رژیم ایران به‌خاطر برنامه‌ریزی عملیات تروریستی آن، در نوک پیکان اتحادیه اروپا قرار دارد و این خواسته را پیش خواهد برد.

ساموئلسن می‌گوید: امروز این پیروزی بسیار بزرگی است که ما در اتحادیه اروپا توافق کردیم تا معاونت امنیت داخلی وزارت اطلاعات رژیم ایران را در لیست ترو ریستی قرار دهیم. تا کنون هیچ نهاد دولتی از هیچ کشوری در لیست تروریستی قرار نگرفته است.

:نتیجه گیری

به این ترتیب اتحادیه اروپا علاوه بر معاونت امنیت داخلی وزارت بدنام اطلاعات، سعید هاشمی مقدم معاون وزیر اطلاعات و اسدالله اسدی را تحریم و لیست‌گذاری کرده است. اسدالله اسدی همزمان با کشف و خنثی شدن توطئه تروریستی علیه گردهمایی بزرگ مقاومت ایران در ویلپنت پاریس ، به‌خاطر صدور دستور و دادن بمب به تروریستها، دستگیر و متعاقباً توسط آلمان برای محاکمه به بلژیک تحویل داده شد وهم اکنون  نیز در زندان به‌سر می‌برد

  در شرایطی که آخوندها در داخل ایران  به‌شدت درگیر با  قیام و خیزش‌های پیاپی مردم خشمگین و فعالیتهای کانونهای شورشی  هستند، در عرصه سیاسی نیز با ضربات متوالی از مقاومت  ایران مواجه میشوند، طرح‌های تروریستی‌اش شکست خورده و باعث  ایجاد  مشکلات مضاعف برایش می‌شود.

واقعیت این است که این اقدام در شرایطی صورت گرفته است که  آخوندها چشم‌انتظار بسته اروپایی و تعیین‌تکلیف آن بودند!  البته  بسته اروپایی در تمامیت خود نیز نمیتوانست مشکلات اين رژیم در آستانه سرنگونی را حل کند، با اینحال با این  حرکت اخیر اروپا ، آخوندها دیگر نمیتوانند  به نیروهای خودشان روحیه و امید بدهند. نتیجتا میتوان آنرا یک شکست دیگر برای رژیم و یک پیروزی برای مقاومت مردم ایران ارزیابی کرد که به روند تشدید ایزولاسیون بین المللی آخوندها و اوج گیری قیام ها شتاب بیشتری خواهد داد.

در این رابطه شورای ملی مقاومت ایران  اطلاعیه صادر کرد که به قرار زیر

میباشد:

گنجاندن تمامیت وزارت اطلاعات و سپاه پاسداران در لیست تروریستی و محاکمه و اخراج مأموران آنها لازمه جلوگیری از تروریسم آخوندها در اروپاست

روز سه‌شنبه ۱۸ دی (۸ ژانویه ۲۰۱۹) اندرس ساموئلسون،وزیر خارجه دانمارک، از تحریم معاونت امنیت وزارت اطلاعات آخوندها و دو تن از سرکردگان این وزارتخانه توسط اتحادیه اروپا به‌خاطر توطئه‌های تروریستی رژیم در خاک اروپا خبر داد. این تحریمها یک واکنش ضروری برای جلوگیری از ادامه اقدامهای تروریستی این رژیم در خاک اروپاست که باید با گنجاندن تمامیت وزارت اطلاعات و سپاه پاسداران در لیست تروریستی و محاکمه و اخراج مأموران و مزدوران اطلاعاتی رژیم تکمیل شود. آخوندهای حاکم بر ایران باید بدانند فعالیتهای تروریستی آنها عواقب جدی خواهد داشت.

اگر سیاست مماشات مانع اجرای بیانیه ۲۹ آوریل ۱۹۹۷ اتحادیه اروپا علیه تروریسم رژیم ایران مبنی بر ضرورت اخراج همه مأموران و مزدوران اطلاعات آخوندها از اروپا نشده بود، رژیم آخوندی به خود اجازه نمی‌داد خاک فرانسه و بلژیک و اتریش و دانمارک و نروژ و لوکزامبورگ و آلبانی را عرصه تاخت و تاز تروریستهای خود قرار دهد و دیپلماتها و سفارتخانه‌های خود را هم در نقض آشکار معاهدات بین‌المللی در خدمت تروریسم به‌کار گیرد.

مقاومت ایران از سه دهه پیش همواره تأکید کرده است وزارت‌خارجه و دیپلماتها و سفارتهای این رژیم بخشی از ماشین تروریسم فاشیسم دینی حاکم بر ایران است.

اداره فدارل حراست از قانون اساسی آلمان در ژوییه ۲۰۱۷ اعلام کرد: «مقر رسمی وزارت اطلاعات در سفارت ایران در برلین، عملکرد مهمی در انجام شناسایی‌های سرویس مخفی بر‌عهده‌ دارد. این مقر علاوه بر انجام عملیات اطلاعاتی مستقل، از فعالیتهایی که توسط وزارت اطلاعات در تهران هدایت می‌شوند، پشتیبانی می‌کند. این عملیات در اساس علیه اهدافی در آلمان و در مواردی نیز علیه اشخاص یا تأسیساتی در سایر کشورهای اروپایی صورت می‌گیرند».

مقاومت ایران برای جلوگیری از تروریسم ملایان در کشورهای اروپایی بار دیگر بر ضرورت اقدامهای زیر از سوی اتحادیه اروپا تأکید می‌کند:

-تمامیت وزارت اطلاعات و سپاه پاسداران در لیست تروریستی قرار گیرند؛

-سفارتهای این رژیم تعطیل و دیپلمات تروریستهایش اخراج شوند؛

-طبق بیانیه ۲۹ اوریل ۱۹۹۷ اتحادیه اروپا باید از دادن ویزا به مأموران اطلاعاتی رژیم آخوندی خودداری شود، مأموران و مزدورانی که در خاک اروپا هستند اخراج شوند و ملاقات مقامهای اروپایی با رژیم ایران در سطح وزیران متوقف شود.

رژیم آخوندی در سالهای گذشته با استفاده از سیاست مماشات شمار زیادی از مأموران و مزدوران خود را تحت عناوین مختلف در اروپا و آمریکا مستقر کرده تا اهداف شوم جاسوسی و تروریستی این رژیم را پیش ببرند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

هیجدهم دیماه ۱۳۹۷- هشتم ژانویه ۲۰۱۹

You May Also Like